KABLO KANALI NASIL AÇILIR

Tamir ederken, birçok kişi çıkışları yeni ekipmanın kurulumunun planlandığı başka bir yere taşımak ister. Bu durumlarda, yeni kablolama, doğru yerlerden kablo kanalı açıldıktan sonra doğrudan duvara gizlenir.

Pratik çalışmalara başlamadan önce, gelecekteki kablolama ve bağlantı noktalarının tam yeri için bir plan yapmak gerekir.

Duvara zarar vermemek için zaten mevcut bir kablo olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Bu, gerilim altında kablonun varlığını ve yerini gösterecek özel bir cihaz kullanılarak belirlenir. Ardından, duvara plana göre işaretleme yapılır.

Kablo kanalı olması gereken tüm kanallar mutlaka duvarlara ve tavanlara kesinlikle paralel ve dik olarak yerleştirilmelidir. Yatay kanallar, üst üste binen plakalardan 150 mm'den fazla olmamalıdır Kanallar dikey olarak kapı ve pencerelerden 100 mm'ye yakın olmamalıdır. Çalışma gaz ısıtma borusundan 400 mm'den daha yakın olmamalıdır. Bir kanalın genişliği ve derinliği 25 mm içinde tutulmalıdır kablo kanalı mümkün olduğunca az dönüş olacak şekilde planlayın. Yatak duvarlarını kırmanız tavsiye edilmez.

Tozun diğer odalara girmesini önlemek için odayı izole etmek gerekir. Bu, kapıları kapatan nemli bir bez veya inşaat şeffaf laylon ile gerçekleştirilir.

Kablo kanalı açmak için çeşitli araçlar kullanılır, en yaygın olanı bir duvar kesme makinası veya darbeli matkaptır.

Düzgün, pürüzsüz bir kablo kanalı çıkıyor. İstediğiniz genişliği ve derinliği de ayarlayabilirsiniz. Ama bu en pahalı yöntemdir.

Tüm işlerin tamamlanmasından sonra, kablo kanallarını temizlemek ve yüzeyi astarlamak gerekir. Kabloyu döşedikten sonra kanal sıva, macun ile kapatılır.

 | 0090 553 872 0319